• Art. 11d. - Uprawnienia ...
  08.02.2023
Obserwuj akt

Art. 11d. COVID-19


Uprawnienia Policji z ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, służba w systemie skoszarowanym

1.
W celu zapewnienia prawidłowego wykonania obowiązków, o których mowa w art. 34 obowiązkowa hospitalizacja, kwarantanna lub nadzór epidemiologiczny ust. 1–3 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, Policja może wykonywać czynności wynikające z ustawowych uprawnień, z wyłączeniem czynności, o których mowa w art 19–19b ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji.
2.
Wszystkie informacje, w tym dane osobowe, uzyskane w toku realizacji czynności, o których mowa w ust. 1, usuwa się lub niszczy w terminie jednego miesiąca po upływie obowiązywania niniejszej ustawy.
3.
Komendant Główny Policji może w okresie obowiązywania niniejszej ustawy wprowadzić pełnienie służby w systemie skoszarowanym.
4.
Pełnienie służby w systemie, o którym mowa w ust. 3, może obowiązywać w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii oraz w okresie do 30 dni następujących po ich odwołaniu.
Art. 11d. Uprawnienia Policji z ustawy o zapobieganiu ora... - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Radca prawny
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Adwokat
Gdańsk (woj. pomorskie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...