• Informacja dla zbywcy o n...
  13.06.2024

Informacja dla zbywcy o nieuiszczeniu ceny zbycia udziałów

biznes

,

finanse

,

spółki

|

informacje

,

zawiadomienie


Dokumenty do pobrania:
Dokument zawiera:
  • Opis, czego dotyczy dokument
  • Instrukcję poprawnego wypełnienia z dokładnym wyjaśnieniem
  • Przykładowo uzupełniony dokument
  • Gotowy wzór do wypełnienia
Informacja dla zbywcy o nieuiszczeniu ceny zbycia udziałów - pismo, w którym zarząd spółki z o.o. zawiadamia wspólnika, iż wskazany przez spółkę nabywca jego udziałów nie uiścił ceny ich sprzedaży w określonym terminie. Zgodnie z kodeksem spółek handlowych zbycie udziałów przez wspólnika może być uzależnione od zgody spółki. Co do zasady, zgody takiej udziela zarząd w formie pisemnej. Odmawiając udzielenia zgody na zbycie udziałów określonemu nabywcy, zarząd może w terminie wyznaczonym przez sąd wskazać innego nabywcę. Jednakże w przypadku, gdy nabywca wskazany przez spółkę w wyznaczonym terminie nie uiści ceny sprzedaży udziałów, wspólnik może swobodnie rozporządzać swoim udziałem.
udział w spółce, Zbycie udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, Informacja dla zbywcy o nieuiszczeniu ceny zbycia udziałów
Kup dokument
Ponad 2 000 wzorów pism i umów!
Darmowy wzór dokumentu do pobrania
Pobierz darmowy dokument i przekonaj się sam, że warto!

Korzystaj z profesjonalnej bazy dokumentów opracowanych przez prawników i specjalistów. Dzięki wyjaśnieniu definicji, instrukcji wypełnienia oraz przykładzie uzupełnionego pisma zaoszczędzisz swój czas i pieniądze.
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...