• Pozew o uchylenie kary po...
  22.02.2024

Pozew o uchylenie kary porządkowej wymierzonej pracownikowi

pisma procesowe

,

praca

,

sądy

,

postępowanie sądowe

,

kara

,

pracownik

,

pracodawca

|

pozwy


Dokumenty do pobrania:
Dokument zawiera:
  • Opis, czego dotyczy dokument
  • Instrukcję poprawnego wypełnienia z dokładnym wyjaśnieniem
  • Przykładowo uzupełniony dokument
  • Gotowy wzór do wypełnienia
Pismo, w którym pracownik dotknięty karą porządkową wymierzoną przez pracodawcę wnosi do sądu o jej uchylenie. Pracownik, który uważa, że kara została mu wymierzona bezpodstawnie lub z naruszeniem przepisów prawa może wnieść sprzeciw do pracodawcy. Odrzucenie sprzeciwu przez pracodawcę upoważnia pracownika do wystąpienia do sądu pracy o uchylenie kary porządkowej w ciągu 14 dni od otrzymania zawiadomienia o odrzuceniu sprzeciwu . W sprawach z zakresu prawa pracy pobiera się opłatę podstawową w kwocie 30 złotych WYŁĄCZNIE od apelacji, zażalenia, skargi kasacyjnej i skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia. Jednakże w sprawach, w których wartość przedmiotu sporu przewyższa kwotę 50 000 złotych, pobiera się od wszystkich podlegających opłacie pism procesowych opłatę stosunkową.
pracownik, pracodawca, Kara porządkowa dla pracownika, Sprzeciw pracownika od kary porządkowej, Pozew, Powód, Pozwany, Pozew o uchylenie kary porządkowej wymierzonej pracownikowi
Kup dokument
Ponad 2 000 wzorów pism i umów!
Darmowy wzór dokumentu do pobrania
Pobierz darmowy dokument i przekonaj się sam, że warto!

Korzystaj z profesjonalnej bazy dokumentów opracowanych przez prawników i specjalistów. Dzięki wyjaśnieniu definicji, instrukcji wypełnienia oraz przykładzie uzupełnionego pisma zaoszczędzisz swój czas i pieniądze.
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...