• Uchwała Nadzwyczajnego Zg...
  15.04.2024

Uchwała Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników dotycząca poniesienia kosztów zwołania i odbycia zgromadzenia (podjęta poza porządkiem obrad)

biznes

,

finanse

,

spółki

|

uchwała


Dokumenty do pobrania:
Dokument zawiera:
  • Opis, czego dotyczy dokument
  • Instrukcję poprawnego wypełnienia z dokładnym wyjaśnieniem
  • Przykładowo uzupełniony dokument
  • Gotowy wzór do wypełnienia
Uchwała Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników dotycząca poniesienia kosztów zwołania i odbycia zgromadzenia podjęta poza porządkiem obrad - uchwała, na mocy której Zgromadzenie Wspólników sp. z o.o rozstrzyga o poniesieniu bądź nie kosztów zwołania i odbycia nadzwyczajnego zgromadzenia przez spółkę. Zgodnie z kodeksem spółek handlowych wspólnicy, którzy reprezentują minimum 1/10 kapitału zakładowego spółki mogą domagać się zwołania nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników. Żądanie takie należy przedłożyć zarządowi spółki na piśmie nie później niż na miesiąc przed terminem zgromadzenia. Jeżeli pomimo takiego żądania nadzwyczajne zgromadzenie nie zostanie zwołane w ciągu 2 tyg. od jego zgłoszenia, wówczas wspólnicy domagający się zwołania mogą zostać upoważnieni przez sąd rejestrowy (po złożeniu oświadczenia przez zarząd) do zwołania ZGROMADZENIA. Tak zwołane zgromadzenie rozstrzyga o kosztach zwołania i odbycia zgromadzenia.
Zgromadzenie wspólników , Uchwała Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników dotycząca poniesienia kosztów zwołania i odbycia zgromadzenia, Uchwała w sprawie nieobjętej porządkiem obrad
Kup dokument
Ponad 2 000 wzorów pism i umów!
Darmowy wzór dokumentu do pobrania
Pobierz darmowy dokument i przekonaj się sam, że warto!

Korzystaj z profesjonalnej bazy dokumentów opracowanych przez prawników i specjalistów. Dzięki wyjaśnieniu definicji, instrukcji wypełnienia oraz przykładzie uzupełnionego pisma zaoszczędzisz swój czas i pieniądze.
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...