• Wypowiedzenie umowy o pra...
  03.10.2023

Wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony przez pracownika

praca

,

pracownik

|

wypowiedzenia


Dokumenty do pobrania:
Dokument zawiera:
  • Opis, czego dotyczy dokument
  • Instrukcję poprawnego wypełnienia z dokładnym wyjaśnieniem
  • Przykładowo uzupełniony dokument
  • Gotowy wzór do wypełnienia
Rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem - zgodnie z kodeksem pracy rozwiązać umowę za wypowiedzeniem tj. z zachowaniem okresu wypowiedzenia może zarówno pracownik, jak i pracodawca. Umowa o pracę ulega wówczas rozwiązaniu z upływem okresu wypowiedzenia. Co do zasady, za wypowiedzeniem rozwiązana może być umowa o pracę zawarta na okres próbny lub czas nieokreślony. Umowa o prace na czas określony może zostać wypowiedziana z zachowaniem dwutygodniowego okresu wypowiedzenia tylko wtedy, gdy została zawarta na czas dłuższy niż 6 miesięcy oraz gdy strony wyraźnie przewidziały w umowie możliwość jej wypowiedzenia. Okres wypowiedzenia Okres wypowiedzenia umowy zawartej na czas nieokreślony uzależniony jest od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi: 2 tygodnie, gdy pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy, 1 miesiąc, gdy pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy, 3 miesiące, gdy pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata. kres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na okres próbny wynosi: 3 dni robocze, jeżeli okres próbny nie przekracza 2 tygodni, 1 tydzień, jeżeli okres próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie, 2 tygodnie, jeżeli okres próbny wynosi 3 miesiące. Pracownik może wnieść odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę do sądu pracy.
umowa o pracę, Rozwiązanie umowy o pracę, Rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem, Wypowiedzenie umowy o pracę, termin wypowiedzenia
Kup dokument
Ponad 2 000 wzorów pism i umów!
Darmowy wzór dokumentu do pobrania
Pobierz darmowy dokument i przekonaj się sam, że warto!

Korzystaj z profesjonalnej bazy dokumentów opracowanych przez prawników i specjalistów. Dzięki wyjaśnieniu definicji, instrukcji wypełnienia oraz przykładzie uzupełnionego pisma zaoszczędzisz swój czas i pieniądze.
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...