• Wypowiedzenie umowy o pra...
  26.05.2024

Wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony przez pracodawcę

praca

,

pracodawca

|

wypowiedzenia


Dokumenty do pobrania:
Dokument zawiera:
  • Opis, czego dotyczy dokument
  • Instrukcję poprawnego wypełnienia z dokładnym wyjaśnieniem
  • Przykładowo uzupełniony dokument
  • Gotowy wzór do wypełnienia
Wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony przez pracodawcę- oświadczenie woli jednej ze stron umowy tj. pracodawcy, które prowadzi do rozwiązania łączącego strony stosunku pracy wraz z upływem okresu wypowiedzenia. Co do zasady, za wypowiedzeniem rozwiązana może być umowa o pracę zawarta na okres próbny lub czas nieokreślony. Umowa o pracę na czas określony może zostać wypowiedziana z zachowaniem dwutygodniowego okresu wypowiedzenia tylko wtedy, gdy została zawarta na czas dłuższy niż 6 miesięcy oraz gdy strony wyraźnie przewidziały w umowie możliwość jej wypowiedzenia. Oświadczenie każdej ze stron o wypowiedzeniu powinno nastąpić na piśmie. W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę zawartej na czas nie określony powinna być wskazana przyczyna uzasadniająca wypowiedzenie oraz pouczenie o przysługującym pracownikowi prawie odwołania do sądu pracy.
Umowa o pracę na czas określony, Rozwiązanie umowy o pracę, Rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem, Wypowiedzenie umowy o pracę, termin wypowiedzenia, pracodawca
Kup dokument
Ponad 2 000 wzorów pism i umów!
Darmowy wzór dokumentu do pobrania
Pobierz darmowy dokument i przekonaj się sam, że warto!

Korzystaj z profesjonalnej bazy dokumentów opracowanych przez prawników i specjalistów. Dzięki wyjaśnieniu definicji, instrukcji wypełnienia oraz przykładzie uzupełnionego pisma zaoszczędzisz swój czas i pieniądze.
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...