• Wypowiedzenie umowy o pra...
  15.04.2024

Wypowiedzenie umowy o pracę na okres próbny przez pracodawcę

praca

,

pracodawca

|

wypowiedzenia


Dokumenty do pobrania:
Dokument zawiera:
  • Opis, czego dotyczy dokument
  • Instrukcję poprawnego wypełnienia z dokładnym wyjaśnieniem
  • Przykładowo uzupełniony dokument
  • Gotowy wzór do wypełnienia
Wypowiedzenie umowy o pracę na okres próbny przez pracodawcę- oświadczenie woli jednej ze stron umowy tj. pracodawcy, które prowadzi do rozwiązania łączącego strony stosunku pracy wraz z upływem okresu wypowiedzenia. Co do zasady, za wypowiedzeniem rozwiązana może być umowa o pracę zawarta na okres próbny lub czas nieokreślony. Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na okres próbny wynosi: 3 dni robocze, jeżeli okres próbny nie przekracza 2 tygodni, 1 tydzień, jeżeli okres próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie, 2 tygodnie, jeżeli okres próbny wynosi 3 miesiące. Oświadczenie każdej ze stron o wypowiedzeniu powinno nastąpić na piśmie. W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę zawartej na czas nie określony powinna być wskazana przyczyna uzasadniająca wypowiedzenie oraz pouczenie o przysługującym pracownikowi prawie odwołania do sądu pracy.
Umowa o pracę na okres próbny, pracodawca, Rozwiązanie umowy o pracę, Rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem, Wypowiedzenie umowy o pracę, termin wypowiedzenia
Kup dokument
Ponad 2 000 wzorów pism i umów!
Darmowy wzór dokumentu do pobrania
Pobierz darmowy dokument i przekonaj się sam, że warto!

Korzystaj z profesjonalnej bazy dokumentów opracowanych przez prawników i specjalistów. Dzięki wyjaśnieniu definicji, instrukcji wypełnienia oraz przykładzie uzupełnionego pisma zaoszczędzisz swój czas i pieniądze.
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...