• Żądanie zwołania Nadzwycz...
  02.02.2023

Żądanie zwołania Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników w celu podjęcia uchwały o połączeniu spółek

biznes

,

finanse

,

spółki

|

żądanie


Dokumenty do pobrania:
Dokument zawiera:
  • Opis, czego dotyczy dokument
  • Instrukcję poprawnego wypełnienia z dokładnym wyjaśnieniem
  • Przykładowo uzupełniony dokument
  • Gotowy wzór do wypełnienia
Żądanie zwołania Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników w celu podjęcia uchwały o połączeniu spółek - zgodnie z kodeksem spółek handlowych łączenie się spółek wymaga podjęcia uchwały większością 3/4 głosów, reprezentujących co najmniej połowę kapitału zakładowego przez zgromadzenie wspólników lub walne zgromadzenie akcjonariuszy każdej z łączących się spółek. W określonych przypadkach połączenie spółek przez przejęcie w przypadku spółki PRZEJMUJĄCEJ nie musi być dokonane na podstawie w/w uchwały. Dotyczy to jednak tylko przypadku, gdy spółka przejmująca posiada udziały albo akcje o łącznej wartości nominalnej wynoszącej min. 90% kapitału zakładowego spółki przejmowanej, lecz nieobejmującej całego jej kapitału. Wówczas wspólnik spółki przejmującej, który reprezentuje minimum 1/20 kapitału zakładowego spółki może w terminie miesiąca od dnia ogłoszenia planu połączenia wnosić o zwołanie nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników w celu podjęcia uchwały o połączeniu. .
Łączenie się spółek, Zgromadzenie wspólników , Żądanie zwołania Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników w celu podjęcia uchwały o połączeniu spółek
Kup dokument
Ponad 2 000 wzorów pism i umów!
Darmowy wzór dokumentu do pobrania
Pobierz darmowy dokument i przekonaj się sam, że warto!

Korzystaj z profesjonalnej bazy dokumentów opracowanych przez prawników i specjalistów. Dzięki wyjaśnieniu definicji, instrukcji wypełnienia oraz przykładzie uzupełnionego pisma zaoszczędzisz swój czas i pieniądze.
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...