• Art. 20. - Obowiązek prz...
  08.09.2024
Obserwuj akt

Art. 20. inwest.elektr.


Obowiązek przywrócenia nieruchomości do stanu poprzedniego po zakończeniu pomiarów, badań lub innych prac niezbędnych do sporządzenia dla inwestycji w zakresie elektrowni szczytowo-pompowej karty informacyjnej przedsięwzięcia lub raportu o oddziaływaniu p

1.
Inwestor po zakończeniu pomiarów, badań lub innych prac niezbędnych do sporządzenia dla inwestycji w zakresie elektrowni szczytowo-pompowej karty informacyjnej przedsięwzięcia lub raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, o których mowa w ustawie z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, lub po przeprowadzeniu prac niezbędnych do sporządzenia wniosków o wydanie decyzji, o których mowa w art. 3 wydawanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji w zakresie elektrowni szczytowo-pompowej ust. 1, art. 14 zasady i tryb wydawania pozwolenia na budowę elektrowni szczytowo-pompowej i pozwolenie na rozbiórkę tej elektrowni ust. 1 lub art. 17 wydawanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji w zakresie elektrowni szczytowo-pompowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie ust. 1, lub dokonania zgłoszenia, o którym mowa w art. 21 tryb i zasady dokonywania zgłoszenia dotyczącego robót budowlanych organowi administracji architektoniczno-budowlanej ust. 1, jest obowiązany do przywrócenia nieruchomości do stanu poprzedniego. Jeżeli przywrócenie nieruchomości do stanu poprzedniego nie jest możliwe, właścicielowi albo użytkownikowi wieczystemu nieruchomości przysługuje odszkodowanie.
2.
Decyzję w zakresie odszkodowania wydaje wojewoda. Obowiązek zapłaty odszkodowania obciąża inwestora. Inwestor, na podstawie porozumienia zawartego z wojewodą, pokrywa koszty ustalenia wysokości odszkodowania.
3.
Odszkodowanie powinno odpowiadać wartości poniesionych szkód. Jeżeli wskutek poniesionych szkód zmniejszy się wartość nieruchomości, w odszkodowaniu uwzględnia się kwotę odpowiadającą temu zmniejszeniu.
4.
Do ustalenia wysokości i wypłacenia odszkodowania stosuje się przepisy art. 130 ustalenie wysokości odszkodowania za wywłaszczenie i art 132–135 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami, z zastrzeżeniem art. 25 odszkodowanie za nieruchomości, użytkowanie wieczyste oraz za ograniczone prawa rzeczowe do nieruchomości i art. 26 ograniczenie, za odszkodowaniem, sposobu korzystania z nieruchomości, z tym że opinia rzeczoznawcy majątkowego, o której mowa w art. 130 ustalenie wysokości odszkodowania za wywłaszczenie ust. 2 tej ustawy, nie jest wymagana za zgodą właściciela albo użytkownika wieczystego nieruchomości, jeżeli koszt uzyskania tej opinii jest wyższy niż szacowana wysokość odszkodowania.
Art. 20. Obowiązek przywrócenia nieruchomości do stanu po... - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Prawnik
Zawiercie (woj. śląskie)
Prawnik
Gdynia (woj. pomorskie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...