• Art. 343. - Orzeczenia s...
  10.06.2023
Obserwuj akt

Art. 343. kodeks morski


Orzeczenia sądu w sprawie ustanowienia funduszu ograniczenia odpowiedzialności za roszczenia morskie

§ 1.
Po wypełnieniu przez wnioskodawcę obowiązków określonych w postanowieniu wydanym na podstawie art. 342 postanowienie wstępne w sprawie ustanowienia funduszu ograniczenia odpowiedzialności za roszczenia morskie, § 1 albo w razie niewypełnienia tych obowiązków w terminie określonym w tym postanowieniu, sąd po przeprowadzeniu rozprawy wydaje postanowienie o ustanowieniu funduszu i podjęciu postępowania działowego albo o odmowie ustanowienia funduszu.
§ 2.
Na postanowienie w przedmiocie ustanowienia funduszu i podjęcia postępowania działowego lub o odmowie ustanowienia funduszu - przysługuje apelacja.
§ 3.
Z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o ustanowieniu funduszu i otwarciu postępowania działowego następują skutki, które prawo łączy z ustanowieniem funduszu (art. 868_13 Konwencji o ograniczeniu odpowiedzialności).
§ 4.
Po uprawomocnieniu się postanowienia o odmowie ustanowienia funduszu sąd orzeka o zwrocie sum lub zabezpieczeń złożonych przez wnioskodawcę na rzecz funduszu oraz uchyla postanowienie wydane na podstawie art. 342 postanowienie wstępne w sprawie ustanowienia funduszu ograniczenia odpowiedzialności za roszczenia morskie, § 3.
Art. 343. Orzeczenia sądu w sprawie ustanowienia funduszu... - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Radca prawny
Ostrów Wielkopolski (woj. wielkopolskie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Prawnik
Zawiercie (woj. śląskie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...