• Art. 35. - Zawartość świ...
  08.09.2024
Obserwuj akt

Art. 35. ochr. nazw produktów


Zawartość świadectwa jakości

1.
Producent otrzymuje certyfikat zgodności wydany przez upoważnioną jednostkę certyfikującą albo świadectwo jakości wydane przez wojewódzkiego inspektora, jeżeli w wyniku przeprowadzenia kontroli zgodności stwierdzono zgodność produktu ze specyfikacją produktu.
2.
W dokumentach, o których mowa w ust. 1, określa się termin ich ważności.
3.
Świadectwo jakości zawiera:
1)
imię i nazwisko albo nazwę producenta;
2)
numer identyfikacyjny producenta nadany przez wojewódzkiego inspektora właściwego ze względu na miejsce wykonywania działalności przez producenta po otrzymaniu od tego producenta wniosku o przeprowadzenie kontroli zgodności;
3)
miejsce zamieszkania i adres albo siedzibę i adres producenta;
4)
nazwę i kategorię produktu;
5)
wielkość produkcji produktu deklarowaną przez producenta w okresie ważności tego świadectwa;
6)
informację o nazwie pochodzenia, oznaczeniu geograficznym lub gwarantowanej tradycyjnej specjalności.
4.
Jeżeli w wyniku przeprowadzonej kontroli zgodności stwierdzono, że produkt nie spełnia wymagań określonych w specyfikacji produktu, upoważniona jednostka certyfikująca wzywa na piśmie producenta do usunięcia stwierdzonych uchybień w terminie wyznaczonym w zależności od rodzaju stwierdzonego uchybienia.
5.
W przypadku nieusunięcia uchybień, o których mowa w ust. 4, w wyznaczonym terminie, upoważniona jednostka certyfikująca odmawia na piśmie wydania certyfikatu zgodności, sporządzając uzasadnienie, które zawiera przyczyny odmowy. O odmowie wydania certyfikatu zgodności upoważniona jednostka certyfikująca niezwłocznie informuje Głównego Inspektora oraz inne upoważnione jednostki certyfikujące umieszczone w wykazie, o którym mowa w art. 31 kontrola zgodności ust. 12.
6.
W przypadku gdy po wydaniu certyfikatu zgodności zostanie stwierdzona niezgodność produktu ze specyfikacją produktu, upoważniona jednostka certyfikująca zawiesza albo ogranicza certyfikat zgodności oraz wzywa producenta do usunięcia uchybień w terminie wyznaczonym w zależności od rodzaju stwierdzonego uchybienia.
7.
W przypadku nieusunięcia uchybień w wyznaczonym terminie upoważniona jednostka certyfikująca cofa certyfikat zgodności i niezwłocznie informuje o tym na piśmie Głównego Inspektora oraz inne upoważnione jednostki certyfikujące umieszczone w wykazie, o którym mowa w art. 31 kontrola zgodności ust. 12.
8.
Świadectwo jakości traci ważność, gdy decyzja wojewódzkiego inspektora o niespełnianiu wymagań jakości handlowej w zakresie, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 1 lit. e ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych, stanie się ostateczna.
9.
Minister właściwy do spraw rynków rolnych określi, w drodze rozporządzenia, wzór świadectwa jakości potwierdzającego zgodność produkcji produktu ze specyfikacją produktu, uwzględniając konieczność zapewnienia kompletności, jednolitości i czytelności wystawianych świadectw jakości oraz mając na względzie prawidłowe oznaczanie produktów rolnych, środków spożywczych, win i napojów spirytusowych oraz rodzaj tych produktów.
Art. 35. Zawartość świadectwa jakości - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Prawnik
Zawiercie (woj. śląskie)
Prawnik
Gdynia (woj. pomorskie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...