AKT ARCHIWALNY - Ordynacja wyborcza do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej
Stan prawny aktualny na dzień: 06.07.2025
Dz.U.2007.190.1360 t.j. - AKT ARCHIWALNY - Ustawa z dnia 12 kwietnia 2001 r. - Ordynacja wyborcza do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej
Uchylony dnia: 2011-08-01
Dz.U. uchylający akt: 2011.21.113
Rozdział 18. Karty do głosowania
Art. 156. Zasady umieszczanie na karcie do głosowania w wyborach do Sejmu oznaczeń list i kandydatów
1.
Na każdej karcie do głosowania zamieszcza się zwięzłą informację o sposobie głosowania.
2.
Na karcie do głosowania drukuje się odcisk pieczęci właściwej okręgowej komisji wyborczej i oznacza miejsce na odcisk pieczęci obwodowej komisji wyborczej.
3.
Karta do głosowania może być zadrukowana tylko po jednej stronie. Wielkość i rodzaj czcionki powinny być jednakowe dla oznaczeń wszystkich list i nazwisk kandydatów.
4.
Wzór karty do głosowania ustala Państwowa Komisja Wyborcza.
1.
Jeżeli po wydrukowaniu kart do głosowania okręgowa komisja wyborcza skreśli z listy okręgowej nazwisko kandydata z przyczyn, o których mowa w art. 153 przesłanki skreślenia z listy okręgowej kandydata na posła, ust. 1, nazwisko tego kandydata pozostawia się na wydrukowanych kartach do głosowania. Informację o skreśleniu oraz o warunkach decydujących o ważności głosu oddanego na takiej karcie podaje się do wiadomości publicznej w formie obwieszczenia i zapewnia jego rozplakatowanie w lokalach wyborczych w dniu głosowania.
2.
Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio, jeżeli komisja unieważni rejestrację listy okręgowej z przyczyn, o których mowa w art. 153 przesłanki skreślenia z listy okręgowej kandydata na posła, ust. 3 lub 4.
