1.
Do wyborców przebywających czasowo na obszarze gminy w okresie obejmującym dzień wyborów, a także do wyborców nigdzie niezamieszkałych przebywających na obszarze gminy w tym okresie stosuje się odpowiednio przepisy art. 19 uprawnienia wyborcy przebywającego czasowo poza swoją gminą lub nigdzie nie zamieszkałego, Ordynacji wyborczej do Sejmu i do Senatu.
2.
Do sporządzania spisów wyborców w szpitalach i zakładach pomocy społecznej stosuje się odpowiednio przepisy art. 20 zasady sporządzania spisu wyborców w szpitalach, zakładach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach, ust. 1 i 2 Ordynacji wyborczej do Sejmu i do Senatu.
3.
Do sporządzania spisów wyborców w zakładach karnych i aresztach śledczych stosuje się odpowiednio przepisy art. 20 zasady sporządzania spisu wyborców w szpitalach, zakładach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach ust. 3-5 Ordynacji wyborczej do Sejmu i do Senatu.
4.
Do żołnierzy pełniących zasadniczą lub okresową służbę wojskową oraz pełniących służbę w charakterze kandydatów na żołnierzy zawodowych lub odbywających ćwiczenia i przeszkolenie wojskowe, a także do ratowników odbywających zasadniczą służbę w obronie cywilnej poza miejscem stałego zamieszkania, do policjantów z jednostek skoszarowanych, funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służby Więziennej pełniących służbę w systemie skoszarowanym stosuje się odpowiednio przepisy art. 21 uprawnienia wyborcze żołnierzy, policjantów i funkcjonariuszy pełniących służbę w systemie skoszarowanym, Ordynacji wyborczej do Sejmu i do Senatu oraz przepisy wykonawcze wydane na jego podstawie.
5.
O dopisaniu lub wpisaniu do spisu wyborców osób, o których mowa w ust. 1-4, niezwłocznie zawiadamia się urząd gminy właściwy ze względu na miejsce ich stałego zamieszkania lub ostatniego zameldowania na pobyt stały.