• Art. 49ze. - Cofnięcie k...
  25.03.2023

Art. 49ze. prawo geol.i górn.


Cofnięcie koncesji

1.
Organ koncesyjny może cofnąć koncesję na poszukiwanie i rozpoznawanie złoża węglowodorów oraz wydobywanie węglowodorów ze złoża, a także koncesję na wydobywanie węglowodorów ze złoża, w przypadkach określonych w art. 37 wezwanie do usunięcia stwierdzonych naruszeń, a także w przypadku gdy:
1)
zaistniały okoliczności, o których mowa w art. 49zn zebranie stron umowy o współpracy ust. 10, a koncesja została udzielona na rzecz stron umowy o współpracy;
2)
przedsiębiorca narusza obowiązki określone w art. 49zc przekazywanie parametrów wydobywania węglowodorów.
2.
W przypadkach, o których mowa w ust. 1, organ koncesyjny może cofnąć koncesję na poszukiwanie i rozpoznawanie złoża węglowodorów oraz wydobywanie węglowodorów ze złoża, a także koncesję na wydobywanie węglowodorów ze złoża, po przeprowadzeniu postępowania zgodnie z art. 37 wezwanie do usunięcia stwierdzonych naruszeń.
3.
Organ koncesyjny cofa koncesję na poszukiwanie i rozpoznawanie złoża węglowodorów oraz wydobywanie węglowodorów ze złoża, a także koncesję na wydobywanie węglowodorów ze złoża, w przypadku gdy:
1)
przedsiębiorcy, któremu samodzielnie udzielono koncesji, a w przypadku gdy koncesja została udzielona na rzecz stron umowy o współpracy – operatorowi albo wszystkim stronom umowy o współpracy, uchylono decyzję o uzyskaniu pozytywnej oceny z postępowania kwalifikacyjnego, decyzja ta wygasła albo utraciła moc bez względu na przyczynę;
2)
zaistniały okoliczności, o których mowa w art. 49zn zebranie stron umowy o współpracy ust. 9, a koncesja została udzielona na rzecz stron umowy o współpracy.
Art. 49ze. Cofnięcie koncesji - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Radca prawny
Ostrów Wielkopolski (woj. wielkopolskie)
Adwokat
Szczecin (woj. zachodniopomorskie)
Prawnik
Zawiercie (woj. śląskie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...