• Art. 49zf. - Wygaśnięcie...
  29.05.2024

Art. 49zf. prawo geol.i górn.


Wygaśnięcie koncesji

1.
Do wygaśnięcia koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złoża węglowodorów oraz wydobywanie węglowodorów ze złoża, a także koncesji na wydobywanie węglowodorów ze złoża, stosuje się art. 38 wygaśnięcie koncesji, z zastrzeżeniem, że koncesja, która została udzielona na rzecz stron umowy o współpracy wygasa, gdy przesłanki określone w art. 38 wygaśnięcie koncesji ust. 1 pkt 4 i 5 dotyczą operatora.
2.
Koncesja wygasa również w przypadku gdy przedsiębiorca nie przedstawi organowi koncesyjnemu, w terminie określonym w art. 49x ustanowienie zabezpieczenia roszczeń ust. 7 pkt 2 i 3 albo w art. 49zd przeniesienie koncesji ust. 7 pkt 1, albo w terminie określonym w decyzji, o której mowa w art. 49zd przeniesienie koncesji ust. 6, dowodu ustanowienia zabezpieczenia, o którym mowa w art. 49x ustanowienie zabezpieczenia roszczeń ust. 2 lub 2a.
3.
Koncesja wygasa również, w przypadku gdy przed zakończeniem fazy poszukiwania i rozpoznawania nie zostanie wydana decyzja inwestycyjna, o której mowa w art. 49z wniosek o wydanie decyzji inwestycyjnej.

Art. 49zf. Wygaśnięcie koncesji - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Adwokat
Gdańsk (woj. pomorskie)
Prawnik
Zawiercie (woj. śląskie)
Prawnik
Warszawa (woj. mazowieckie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...