• Art. 67e. - Organizator ...
  19.07.2024
Obserwuj akt

Art. 67e. Pr.awo lotnicze


Organizator rozkładów lotów

1.
W porcie lotniczym, w którym wprowadzono organizację rozkładów lotów, Prezes Urzędu, zgodnie z rozporządzeniem 95/93/WE z dnia 18 stycznia 1993 r. w sprawie wspólnotowych zasad przydzielania czasu na start i lądowanie w portach lotniczych Wspólnoty, powołuje i odwołuje organizatora rozkładów lotów.
2.
Zadania organizatora rozkładów lotów określa rozporządzenie nr 95/93/WE z dnia 18 stycznia 1993 r. w sprawie wspólnotowych zasad przydzielania czasu na start i lądowanie w portach lotniczych Wspólnoty.
3.
Do organizatora rozkładów lotów stosuje się odpowiednio przepisy art. 67b koordynator rozkładu lotów ust. 2 i 4–11, art. 67c zadania i podstawy prawne działania koordynatora rozkładu lotów oraz art. 67d opłaty za koordynację i projekt budżetu koordynatora ust. 1, 2, 5–7, 9 i 10, z zastrzeżeniem że w zakresie art. 67d opłaty za koordynację i projekt budżetu koordynatora ust. 2 pkt 1 opłaty są wnoszone przez przewoźników lotniczych za każdą operację wykonaną w czasie obowiązywania organizacji rozkładów lotów.
Art. 67e. Organizator rozkładów lotów - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Adwokat
Gdańsk (woj. pomorskie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Prawnik
Zawiercie (woj. śląskie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...