• Art. 131. S. Powszech - U...
  23.04.2024

Art. 131. Ustrój sąd.powsz.


Uchwały sądu dyscyplinarnego w sprawach zażaleń

§ 1.
W przypadkach przewidzianych w art. 75 przeniesienie sędziego na inne miejsce służbowe § 2 pkt 3 lub w sprawie zawieszenia sędziego w czynnościach służbowych, lub uchylenia zarządzenia o przerwie w wykonywaniu czynności, o której mowa w art. 130 przesłanki zastosowania natychmiastowej przerwy w czynnościach służbowych sędziego § 1, po wysłuchaniu rzecznika dyscyplinarnego oraz w przypadku, o którym mowa w art. 37 wewnętrzny nadzór administracyjny § 5, sąd dyscyplinarny wydaje uchwałę. Wysłuchuje także sędziego, jeżeli stawił się na posiedzenie, a w przypadku, o którym mowa w art. 37 wewnętrzny nadzór administracyjny § 5 – także prezesa właściwego sądu.
§ 2.
Na uchwałę odmawiającą uwzględnienia wniosku, o którym mowa w art. 75 przeniesienie sędziego na inne miejsce służbowe § 2 pkt 3, przysługuje zażalenie Krajowej Radzie Sądownictwa oraz kolegium sądu, które złożyło wniosek.
§ 3.
Na uchwałę odmawiającą uwzględnienia zastrzeżenia, o którym mowa w art. 37 wewnętrzny nadzór administracyjny § 5, sędziemu przysługuje zażalenie.
§ 4.
Na uchwałę o zawieszeniu w czynnościach służbowych sędziemu przysługuje zażalenie, a rzecznikowi dyscyplinarnemu - także na uchwałę o uchyleniu zarządzenia o przerwie w wykonywaniu czynności, o której mowa w art. 130 przesłanki zastosowania natychmiastowej przerwy w czynnościach służbowych sędziego § 2; zażalenie nie wstrzymuje wykonania uchwały.
§ 5.
Zażalenie rozpoznaje sąd dyscyplinarny drugiej instancji.
Art. 131. Uchwały sądu dyscyplinarnego w sprawach zażaleń - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Porównania: 1 Przypisy: 2
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Adwokat
Gdańsk (woj. pomorskie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Prawnik
Zawiercie (woj. śląskie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...