• Art. 106. - Podejrzenie ...
  30.11.2022
Obserwuj akt

Art. 106. przec.praniu pienięd


Podejrzenie popełnienia przestępstwa skarbowego

1.
W przypadku powzięcia podejrzenia popełnienia przestępstwa skarbowego lub innego przestępstwa niż przestępstwo prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu Generalny Inspektor przekazuje informacje uzasadniające to podejrzenie właściwym organom wskazanym w art. 105 podmioty uprawnione do dostępu informacji posiadanych przez Generalnego Inspektora ust. 1 i 4 w celu podjęcia czynności wynikających z ich ustawowych zadań.
1a.
Generalny Inspektor może udostępniać z urzędu posiadane informacje organom wskazanym w art. 105 podmioty uprawnione do dostępu informacji posiadanych przez Generalnego Inspektora ust. 1 i 4 w celu podjęcia czynności wynikających z ich ustawowych zadań.
2.
W przypadku powzięcia uzasadnionego podejrzenia naruszenia przepisów związanych z funkcjonowaniem rynku finansowego Generalny Inspektor przekazuje KNF informacje uzasadniające to podejrzenie.
3.
Do informacji udostępnianych na podstawie ust. 1 i 1a przepisu art. 99 tajemnica informacji finansowej ust. 7 nie stosuje się, z wyjątkiem przepisów ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych.
Art. 106. Podejrzenie popełnienia przestępstwa skarbowego - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Radca prawny
Ostrów Wielkopolski (woj. wielkopolskie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Prawnik
Warszawa (woj. mazowieckie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...