• Art. 37. - Weryfikacja t...
  04.12.2022
Obserwuj akt

Art. 37. przec.praniu pienięd


Weryfikacja tożsamości klienta, osoby upoważnionej przez niego oraz beneficjenta rzeczywistego

1.
Weryfikacja tożsamości klienta, osoby upoważnionej do działania w jego imieniu oraz beneficjenta rzeczywistego polega na potwierdzeniu ustalonych danych identyfikacyjnych na podstawie dokumentu stwierdzającego tożsamość osoby fizycznej, dokumentu zawierającego aktualne dane z wyciągu z właściwego rejestru lub innych dokumentów, danych lub informacji pochodzących z wiarygodnego i niezależnego źródła, w tym, o ile są dostępne, ze środków identyfikacji elektronicznej lub z odpowiednich usług zaufania określonych w rozporządzeniu 910/2014.
2.
W przypadku identyfikacji beneficjenta rzeczywistego będącego osobą, o której mowa w art. 2 instytucje obowiązane ust. 2 pkt 1 lit. a tiret piąte, instytucje obowiązane dokumentują:
1)
wszystkie utrudnienia powodujące brak możliwości ustalenia lub wątpliwości co do tożsamości osób fizycznych określonych w art. 2 instytucje obowiązane ust. 2 pkt 1 lit. a tiret pierwszym–czwartym;
2)
wszystkie utrudnienia związane z uzasadnionymi czynnościami podejmowanymi w celu weryfikacji tożsamości beneficjenta rzeczywistego.
3.
Instytucje obowiązane, stosując środek bezpieczeństwa finansowego, o którym mowa w art. 34 zakres środków bezpieczeństwa finansowego ust. 1 pkt 2, nie polegają wyłącznie na informacjach pochodzących z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych lub rejestru, o którym mowa w art. 30 lub art. 31 dyrektywy 2015/849, prowadzonego we właściwym państwie członkowskim.
Art. 37. Weryfikacja tożsamości klienta, osoby upoważnion... - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Radca prawny
Ostrów Wielkopolski (woj. wielkopolskie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Prawnik
Warszawa (woj. mazowieckie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...