• Art. 244. fin. publ. - łą...
  28.06.2025

Art. 244. fin. publ.


łączna kwota spłat i wykupów jednostki samorządu terytorialnego

1.
Do łącznej kwoty przypadających w danym roku budżetowym spłat i wykupów, o których mowa w art. 243 ograniczenia przy uchwalaniu budżetu jednostki samorządu terytorialnego ust. 1, dodaje się, przypadające do spłaty w tym samym roku budżetowym, kwoty zobowiązań związku współtworzonego przez daną jednostkę samorządu terytorialnego:
1)
w wysokości proporcjonalnej do jej udziału we wspólnej inwestycji współfinansowanej kredytem, pożyczką lub emisją obligacji spłacanych lub wykupywanych w danym roku budżetowym;
2)
w pozostałych przypadkach - w wysokości proporcjonalnej do jej udziału we wpłatach wnoszonych na rzecz związku, którego jest członkiem.
2.
Łączna kwota spłat i wykupów jednostki samorządu terytorialnego, o której mowa w art. 243 ograniczenia przy uchwalaniu budżetu jednostki samorządu terytorialnego, nie obejmuje zobowiązań związku współtworzonego przez tę jednostkę, na które jednostka udzieliła gwarancji i poręczeń.
Art. 244. łączna kwota spłat i wykupów jednostki samorząd... - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Orzeczenia: 2
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...