• Art. 208n. - Tryb postęp...
  16.09.2024

Ustawa o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnym

Stan prawny aktualny na dzień: 16.09.2024

Dz.U.2024.0.1034 t.j. - Ustawa z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi

Art. 208n. fund. inwest.


Tryb postępowania Komisji w sprawie wniosku o zgodę na połączenie funduszy

1.
Komisja może, w terminie 10 dni roboczych od dnia otrzymania wniosku o udzielenie zgody na połączenie funduszy, zażądać:
1)
uzupełnienia dokumentów, o których mowa w art. 208m wniosek o udzielenie zgody na połączenie krajowe, ust. 2;
2)
przekazania dodatkowych informacji lub dokumentów pozwalających na dokonanie oceny zgodności połączenia funduszy z przepisami prawa lub interesem uczestników łączących się funduszy;
3)
zmiany lub rozszerzenia informacji zawartych w dokumentach informacyjnych, o których mowa w art. 208m wniosek o udzielenie zgody na połączenie krajowe, ust. 2 pkt 3, mając na celu zapewnienie należytej ochrony interesów uczestników łączonych funduszy, w tym w szczególności zapewnienie im dostępu do informacji pozwalających należycie ocenić skutki planowanego połączenia.
2.
Komisja rozpoznaje wniosek, o którym mowa w art. 208m wniosek o udzielenie zgody na połączenie krajowe, ust. 1, i informuje o swojej decyzji towarzystwo będące organem funduszu przejmowanego w terminie 20 dni roboczych od dnia jego złożenia. W przypadku, o którym mowa w ust. 1, bieg tego terminu rozpoczyna się w dniu następującym po dniu otrzymania przez Komisję informacji lub dokumentów, zgodnie z żądaniem Komisji.
3.
Komisja odmawia udzielenia zgody na połączenie funduszy, w przypadku gdy:
1)
wnioskodawca nie przekazał informacji lub dokumentów zgodnie z ust. 1;
2)
załączone do wniosku dokumenty, w tym w szczególności dokumenty informacyjne, o których mowa w art. 208m wniosek o udzielenie zgody na połączenie krajowe, ust. 2 pkt 3, nie są zgodne pod względem treści lub formy z obowiązującymi przepisami prawa;
3)
planowane połączenie jest sprzeczne z przepisami prawa lub statutami funduszy biorących udział w połączeniu.
4.
W przypadku połączenia krajowego przez przejęcie Komisja odmawia udzielenia zgody na połączenie funduszy także w przypadku, gdy fundusz przejmujący nie dokonał zawiadomienia o zamiarze zbywania jednostek uczestnictwa na terytorium państwa członkowskiego, na terytorium którego fundusz przejmowany jest uprawniony do zbywania jednostek uczestnictwa.
5.
Udzielając zgody na połączenie funduszy, Komisja zatwierdza dokumenty informacyjne, o których mowa w art. 208m wniosek o udzielenie zgody na połączenie krajowe, ust. 2 pkt 3.
6.
Po zatwierdzeniu, dokument informacyjny może być zmieniony wyłącznie w przypadku zmiany stanu faktycznego. Zmiana może być dokonana najpóźniej przed wysłaniem do uczestników funduszu zawiadomienia, o którym mowa w art. 208o obowiązki funduszy po uzyskaniu zgody Komisji na połączenie, ust. 1 pkt 1 i ust. 2.
7.
Zmiana, o której mowa w ust. 6, wymaga powiadomienia Komisji. Komisja w terminie 15 dni roboczych od otrzymania powiadomienia może zgłosić sprzeciw wobec dokonywanej zmiany, jeżeli jest ona sprzeczna z przepisami prawa lub narusza interes uczestników funduszu. Zawiadomienie, o którym mowa w art. 208o obowiązki funduszy po uzyskaniu zgody Komisji na połączenie, ust. 1 pkt 1 i ust. 2, nie może być wysłane do uczestników funduszu przed upływem terminu na zgłoszenie przez Komisję sprzeciwu.
8.
Jeżeli do dnia połączenia fundusz biorący udział w połączeniu, towarzystwo będące organem funduszu biorącego udział w połączeniu lub spółka zarządzająca takim funduszem i prowadząca jego sprawy naruszy przepisy regulujące łączenie się funduszy, Komisja może uchylić decyzję w sprawie udzielenia zgody na połączenie funduszy.
Art. 208n. Tryb postępowania Komisji w sprawie wniosku o ... - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Prawnik
Warszawa (woj. mazowieckie)
Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...