• Art. 208w. - Wniosek o w...
  16.09.2024

Ustawa o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnym

Stan prawny aktualny na dzień: 16.09.2024

Dz.U.2024.0.1034 t.j. - Ustawa z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi

Art. 208w. fund. inwest.


Wniosek o wykreślenie funduszu przejmowanego z rejestru funduszy inwestycyjnych

1.
Niezwłocznie po dokonaniu przydziału, o którym mowa w art. 208t przydział uczestnikowi funduszu przejmowanego jednostek uczestnictwa funduszu przejmującego ust. 1 pkt 1, towarzystwo będące organem funduszu przejmowanego składa do sądu wniosek o wykreślenie funduszu przejmowanego z rejestru funduszy inwestycyjnych. Do wniosku towarzystwo dołącza:
1)
zgodę Komisji, o której mowa w art. 208i warunki połączenia krajowego ust. 1 pkt 2;
2)
opinię, o której mowa w art. 208u opinia w przedmiocie prawidłowości wyceny aktywów funduszy biorących udział w połączeniu krajowym ust. 1.
2.
Niezwłocznie po dokonaniu przydziału, o którym mowa w art. 208t przydział uczestnikowi funduszu przejmowanego jednostek uczestnictwa funduszu przejmującego ust. 1 pkt 2, towarzystwo, które uzyskało zezwolenie na utworzenie funduszu inwestycyjnego, który ma być funduszem przejmującym, składa do sądu wniosek o wpisanie tego funduszu do rejestru funduszy inwestycyjnych. Do wniosku towarzystwo dołącza:
1)
zezwolenie Komisji na utworzenie funduszu inwestycyjnego;
2)
zgody Komisji, o których mowa w art. 208i warunki połączenia krajowego ust. 1 pkt 2, dotyczące funduszy przejmowanych, których uczestnikom przydzielono jednostki uczestnictwa zgodnie z art. 208t przydział uczestnikowi funduszu przejmowanego jednostek uczestnictwa funduszu przejmującego ust. 1 pkt 2;
3)
statut tworzonego funduszu;
4)
statut towarzystwa oraz oświadczenie o wpisie do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego;
5)
listę członków zarządu towarzystwa zawierającą ich imiona i nazwiska oraz pełnioną funkcję;
6)
opinię, o której mowa w art. 208u opinia w przedmiocie prawidłowości wyceny aktywów funduszy biorących udział w połączeniu krajowym ust. 1.
3.
Oświadczenie, o którym mowa w ust. 2 pkt 4, składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: "Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.". Klauzula ta zastępuje pouczenie organu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.
4.
Sąd rejestrowy rozpoznaje sprawę w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku lub jego uzupełnienia.
5.
Sąd rejestrowy odmawia wpisu funduszu inwestycyjnego do rejestru funduszy inwestycyjnych, jeżeli nie zostały spełnione warunki określone w ustawie, statucie funduszu inwestycyjnego lub w zezwoleniu wydanym przez Komisję.
6.
W przypadku połączenia krajowego przez utworzenie funduszu, fundusze przejmowane podlegają wykreśleniu z rejestru z mocy prawa z dniem, w którym postanowienie o wpisie funduszu przejmującego do rejestru funduszy inwestycyjnych staje się skuteczne.
7.
Postanowienie, o którym mowa w ust. 6, staje się skuteczne z dniem jego uprawomocnienia się.
Art. 208w. Wniosek o wykreślenie funduszu przejmowanego z... - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Prawnik
Warszawa (woj. mazowieckie)
Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...