• Art. 208zzi. - łączenie ...
  16.09.2024

Art. 208zzi. fund. inwest.


łączenie funduszy inwestycyjnych zamkniętych

1.
Fundusze inwestycyjne zamknięte, o których mowa w art. 15 warunki utworzenia funduszu inwestycyjnego ust. 1a, których organem jest to samo towarzystwo, mogą się ze sobą łączyć.
2.
Połączenie, o którym mowa w ust. 1, następuje przez:
1)
przeniesienie majątku funduszu przejmowanego do istniejącego funduszu przejmującego oraz przydzielenie uczestnikom funduszu przejmowanego certyfikatów inwestycyjnych funduszu przejmującego w zamian za certyfikaty inwestycyjne funduszu przejmowanego;
2)
utworzenie przez towarzystwo będące organem łączonych funduszy funduszu, o którym mowa w art. 15 warunki utworzenia funduszu inwestycyjnego ust. 1a, do którego wniesiony zostaje majątek dwóch lub więcej funduszy przejmowanych w zamian za przydzielenie uczestnikom funduszy przejmowanych certyfikatów inwestycyjnych nowo tworzonego funduszu.
3.
Przez fundusz przejmowany rozumie się fundusz, o którym mowa w art. 15 warunki utworzenia funduszu inwestycyjnego ust. 1a, którego majątek jest wnoszony do innego istniejącego lub do nowo tworzonego funduszu, w zamian za przydzielenie uczestnikom tego funduszu certyfikatów inwestycyjnych funduszu, do którego jest wnoszony ten majątek.
4.
Przez fundusz przejmujący rozumie się istniejący lub nowo tworzony fundusz, o którym mowa w art. 15 warunki utworzenia funduszu inwestycyjnego ust. 1a, do którego wnoszony jest majątek:
1)
funduszu przejmowanego – w przypadku, o którym mowa w ust. 2 pkt 1;
2)
dwóch lub więcej funduszy przejmowanych – w przypadku, o którym mowa w ust. 2 pkt 2.
4a.
Fundusz może brać udział w połączeniu, o którym mowa w ust. 1, jeżeli struktura jego portfela inwestycyjnego została dostosowana do wymagań określonych w ustawie i statucie funduszu.
4b.
W przypadku gdy zgodnie z ostatnimi wycenami aktywów funduszu przejmowanego i funduszu przejmującego, dokonanymi zgodnie z art. 131 częstotliwość dokonywania przez fundusz inwestycyjny zamknięty wyceny aktywów funduszu, struktura portfela inwestycyjnego co najmniej jednego z tych funduszy nie była dostosowana do wymagań określonych w ustawie i statucie funduszu, połączenie, o którym mowa w ust. 2 pkt 1, może nastąpić, jeżeli według stanu na dzień wykreślenia funduszu przejmowanego z rejestru funduszy inwestycyjnych struktura portfela inwestycyjnego funduszu przejmującego będzie dostosowana do wymagań określonych w ustawie i statucie funduszu.
4c.
W przypadku gdy zgodnie z ostatnimi wycenami aktywów każdego z łączących się funduszy, dokonanymi zgodnie z art. 131 częstotliwość dokonywania przez fundusz inwestycyjny zamknięty wyceny aktywów funduszu, struktura portfela inwestycyjnego co najmniej jednego z tych funduszy nie była dostosowana do wymagań określonych w ustawie i statucie funduszu, połączenie, o którym mowa w ust. 2 pkt 2, może nastąpić, jeżeli według stanu na dzień wpisania nowo tworzonego funduszu do rejestru funduszy inwestycyjnych struktura portfela inwestycyjnego nowo tworzonego funduszu będzie dostosowana do wymagań określonych w ustawie i statucie funduszu.
5.
W połączeniu, o którym mowa w ust. 1, nie mogą brać udziału subfundusze wydzielone w funduszach, o których mowa w art. 15 warunki utworzenia funduszu inwestycyjnego ust. 1a, ani fundusze z wydzielonymi subfunduszami.
6.
Połączenie, o którym mowa w ust. 1, wymaga sporządzenia planu połączenia.
7.
Połączenie, o którym mowa w ust. 1, może nastąpić wyłącznie za uprzednio wyrażoną zgodą w formie uchwały zgromadzenia inwestorów:
1)
w przypadku, o którym mowa w ust. 2 pkt 1 – w funduszu przejmowanym i funduszu przejmującym;
2)
w przypadku, o którym mowa w ust. 2 pkt 2 – w funduszu przejmowanym.
8.
Zgoda, o której mowa w ust. 7, jest udzielana, jeżeli głosy za połączeniem oddali uczestnicy reprezentujący łącznie co najmniej 2/3 ogólnej liczby certyfikatów inwestycyjnych danego funduszu.
Art. 208zzi. łączenie funduszy inwestycyjnych zamkniętych - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Prawnik
Warszawa (woj. mazowieckie)
Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...