• Art. 54a. NBP - Ochrona p...
  04.02.2023

Ustawa o Narodowym Banku Polskim

Stan prawny aktualny na dzień: 04.02.2023

Dz.U.2022.0.2025 t.j. - Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o Narodowym Banku Polskim

Art. 54a. NBP


Ochrona prawna Dziennika Urzędowego NBP

1.
Nazwa oraz wzór graficzny winiety Dziennika Urzędowego Narodowego Banku Polskiego nie mogą być wykorzystywane przez inne niż NBP podmioty, w szczególności w celach handlowych w publikacjach, wydawnictwach lub innych formach upowszechniania aktów prawnych.
2.
Do wydawania Dziennika Urzędowego Narodowego Banku Polskiego i ogłaszania w nim aktów prawnych stosuje się odpowiednio przepisy art. 2a ogłoszenie aktów w formie dokumentu elektronicznego, art. 3 cel działalności i zadania NBP, art. 4 chwila wejścia aktów w życie, art. 6 obliczanie terminu wejścia aktu normatywnego w życie, art. 7 wejście w życie aktów wydanych na podstawie ustaw, art 15–18, art. 20 zasady wydawania dziennika urzędowego, dzień ogłoszenia aktu, art. 20b przechowywanie i przekazywanie aktów prawnych przez organy wydające dzienniki urzędowe, art. 23a ogłoszenie aktu w wersji papierowej z powodu nadzwyczajnych okoliczności, art. 27 zbiory dzienników urzędowych i art. 28a odpłatne wydawanie wydruków aktów normatywnych i innych aktów prawnych
ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1461).
Art. 54a. Ochrona prawna Dziennika Urzędowego NBP - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Porównania: 1 Przypisy: 1
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Radca prawny
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Adwokat
Gdańsk (woj. pomorskie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...