• Art. 47. - Przeniesienie...
  22.02.2024

Art. 47. archiwa


Przeniesienie własności nieewidencjonowanego niepaństwowego zasobu archiwalnego

1.
Prawo własności przysługujące osobom, o których mowa w art. 46 nieewidencjonowany niepaństwowy zasób archiwalny, jest ograniczone tylko przepisami art. 14 wywóz za granicę materiałów archiwalnych.
2.
Materiały archiwalne określone w art. 46 nieewidencjonowany niepaństwowy zasób archiwalny mogą być przedmiotem obrotu odpłatnie i nieodpłatnie, z zastrzeżeniem ograniczenia, o którym mowa w ust. 1 oraz w art. 9 zbywanie materiałów z nieewidencjonowanego niepaństwowego zasobu archiwalnego.
3.
Przeniesienie własności w drodze umowy sprzedaży materiałów, o których mowa w art. 46 nieewidencjonowany niepaństwowy zasób archiwalny, na rzecz Państwa jest zwolnione od opłat notarialnych.
4.
Przeniesienie własności materiałów, o których mowa w art. 46 nieewidencjonowany niepaństwowy zasób archiwalny, w drodze spadku lub zapisu jest zwolnione od podatku od spadków oraz od opłat notarialnych.
5.
Przepis art. 44 materiały archiwalne niepaństwowych jednostek organizacyjnych po ustaniu działalności jednostek ust. 3 stosuje się odpowiednio.
Art. 47. Przeniesienie własności nieewidencjonowanego nie... - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Porównania: 1
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Radca prawny
Warszawa (woj. mazowieckie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Prawnik
Zawiercie (woj. śląskie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...