• Art. 64. - Zakaz podawan...
  26.05.2024
Obserwuj akt

Art. 64. ochr. zwierz.


Zakaz podawania niektórych substancji zwierzętom

1.
Zabrania się podawania zwierzętom gospodarskim, zwierzętom dzikim utrzymywanym przez człowieka jak zwierzęta gospodarskie oraz zwierzętom akwakultury:
1)
substancji o działaniu tyreostatycznym;
2)
stilbenów, pochodnych stilbenów, ich soli i estrów;
3)
substancji o działaniu beta-agonistycznym;
4)
oestradiolu 17β i jego pochodnych estropodobnych;
5)
substancji o działaniu estrogennym innych niż oestradiol 17β i jego pochodne estropodobne oraz o działaniu androgennym lub gestagennym.
2.
Zabrania się:
1)
utrzymywania w gospodarstwie zwierząt akwakultury, w których organizmie znajdują się lub u których wykryto substancje wymienione w ust. 1, z wyłączeniem przypadków, gdy stwierdzono, że substancje te podawano zgodnie z art. 65 wyłączenia zakazów w zakresie umieszczania na rynku lub podawania zwierzętom gospodarskim niektórych substancji lub art. 67 zakaz podawania zwierzętom hodowlanym niektórych substancji w postaci zastrzyków;
2)
umieszczania na rynku lub uboju zwierząt gospodarskich lub zwierząt dzikich utrzymywanych przez człowieka jak zwierzęta gospodarskie, w których organizmach znajdują się lub u których wykryto substancje wymienione w ust. 1, z wyłączeniem przypadków, gdy stwierdzono, że substancje te podawano zgodnie z art. 65 wyłączenia zakazów w zakresie umieszczania na rynku lub podawania zwierzętom gospodarskim niektórych substancji lub art. 67 zakaz podawania zwierzętom hodowlanym niektórych substancji w postaci zastrzyków.
3.
Zabrania się umieszczania na rynku przeznaczonych do spożycia przez ludzi zwierząt akwakultury, którym były podawane substancje wymienione w ust. 1, oraz przetworzonych produktów pochodzących od tych zwierząt.
4.
Zabrania się umieszczania na rynku i przetwarzania mięsa zwierząt, o których mowa w ust. 2.
Art. 64. Zakaz podawania niektórych substancji zwierzętom - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Adwokat
Gdańsk (woj. pomorskie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Prawnik
Zawiercie (woj. śląskie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...