• Art. 71. - Wymagania w z...
  23.04.2024
Obserwuj akt

Art. 71. ochr. zwierz.


Wymagania w zakresie handlu zwierzętami i produktami pochodzenia zwierzęcego

1.
Zezwala się, w celu handlu, na:
1)
umieszczanie na rynku zwierząt do hodowli oraz zwierząt reprodukcyjnych, które nie będą dalej wykorzystywane do celów rozpłodowych, jeżeli w ostatnim czasie były poddane czynnościom leczniczym, o których mowa w art. 65 wyłączenia zakazów w zakresie umieszczania na rynku lub podawania zwierzętom gospodarskim niektórych substancji lub art. 67 zakaz podawania zwierzętom hodowlanym niektórych substancji w postaci zastrzyków;
2)
oznakowanie, zgodnie z przepisami o wymaganiach weterynaryjnych dla produktów pochodzenia zwierzęcego, mięsa pochodzącego ze zwierząt, o których mowa w pkt 1, jeżeli były przestrzegane okresy karencji określone w przepisach Prawa farmaceutycznego, jako mięsa przeznaczonego do handlu.
2.
Handel końmi hodowlanymi, włączając zarejestrowane koniowate, którym w celach określonych w art. 65 wyłączenia zakazów w zakresie umieszczania na rynku lub podawania zwierzętom gospodarskim niektórych substancji były podawane produkty lecznicze weterynaryjne, zawierające trembolony alilu lub substancje o działaniu beta-agonistycznym, a w szczególności końmi:
1)
wyścigowymi,
2)
biorącymi udział w zawodach,
3)
cyrkowymi,
4)
przeznaczonymi do badań lub na wystawy
- jest dopuszczalny przed upływem okresu karencji, jeżeli zostały zachowane warunki podawania tych produktów, a rodzaj i data leczenia zostały zapisane w dokumentach identyfikacyjnych, w które zaopatrzono zwierzęta.
3.
Nie umieszcza się na rynku mięsa lub innych produktów pochodzenia zwierzęcego w rozumieniu przepisów o wymaganiach weterynaryjnych dla produktów pochodzenia zwierzęcego, pochodzących ze zwierząt lub od zwierząt, którym były podawane substancje o działaniu estrogennym, androgennym lub gestagennym, jeżeli przed dokonaniem uboju zwierzęcia nie był przestrzegany okres karencji wymagany dla wydalenia z jego organizmu produktów leczniczych weterynaryjnych.
Art. 71. Wymagania w zakresie handlu zwierzętami i produk... - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Adwokat
Gdańsk (woj. pomorskie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Prawnik
Zawiercie (woj. śląskie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...