• Art. 68a. - Przejęcie za...
  29.11.2022

Art. 68a. fundusze emeryt.


Przejęcie zarządzania funduszami zdefiniowanej daty po połączeniu towarzystw

1.
W przypadku połączenia towarzystw towarzystwo przejmujące wpisane do ewidencji PPK przejmuje zarządzanie funduszami zdefiniowanej daty.
2.
W przypadku, o którym mowa w ust. 1, do przejęcia zarządzania funduszem, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się przepisów art. 25 wniosek o wpisanie zmian do rejestru funduszy ust. 2, art. 68 zezwolenie na przejęcie zarządzania funduszem lub o połączenie towarzystw ust. 1, 5 i 7 oraz art 69–72.
3.
Do przejęcia zarządzania funduszem, o którym mowa w ust. 1, stosuje się odpowiednio przepisy art. 66a przejęcie zarządzania funduszami zdefiniowanej daty ust. 3–7.
4.
W przypadku połączenia towarzystw towarzystwo przejmujące, które nie jest wpisane do ewidencji PPK, nie może przejąć zarządzania funduszami, o których mowa w ust. 1.
5.
W przypadku, o którym mowa w ust. 4, do przejęcia zarządzania funduszem, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się przepisów art. 68 zezwolenie na przejęcie zarządzania funduszem lub o połączenie towarzystw ust. 1, 5 i 7. Od dnia wejścia w życie zezwolenia na połączenie towarzystw fundusz jest reprezentowany i zarządzany przez depozytariusza funduszu. Przepis art. 64a reprezentowanie i zarządzanie funduszem zdefiniowanej daty przez depozytariusza funduszu stosuje się odpowiednio.
Art. 68a. Przejęcie zarządzania funduszami zdefiniowanej ... - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Radca prawny
Ostrów Wielkopolski (woj. wielkopolskie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Prawnik
Warszawa (woj. mazowieckie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...