• Art. 123. pod. tow. i usł...
  03.07.2022

Art. 123. pod. tow. i usł.


Rezygnacja ze zwolnienia od podatku złota inwestycyjnego

1.
Podatnik może zrezygnować ze zwolnienia, o którym mowa w art. 122 zwolnienie od podatku dostawy, importu i nabycia złota inwestycyjnego ust. 1, jeżeli:
1)
wytwarza złoto inwestycyjne lub przetwarza złoto innego rodzaju na złoto inwestycyjne, a dostawa jest dokonywana dla innego podatnika, lub
2)
w zakresie prowadzonego przedsiębiorstwa dokonuje dostawy złota w celach przemysłowych, a dostawa dotyczy złota inwestycyjnego, o którym mowa w art. 121 pojęcie złota inwestycyjnego ust. 1 pkt 1, i jest dokonywana dla innego podatnika.
2.
Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio do usług, o których mowa w art. 122 zwolnienie od podatku dostawy, importu i nabycia złota inwestycyjnego ust. 2.
3.
Podatnicy, o których mowa w ust. 1 i 2, są obowiązani zawiadomić na piśmie o zamiarze rezygnacji ze zwolnienia naczelnika urzędu skarbowego przed początkiem miesiąca, w którym rezygnują ze zwolnienia, z tym że w przypadku podatników rozpoczynających wykonywanie czynności, o których mowa w art. 122 zwolnienie od podatku dostawy, importu i nabycia złota inwestycyjnego, w ciągu roku podatkowego - przed dniem wykonania pierwszej z tych czynności.

Dokumenty powiązane z artykułem:

INFORMACJA O REZYGNACJI Z USTAWOWEGO ZWOLNIENIA Z VAT Sprawdź
Art. 123. Rezygnacja ze zwolnienia od podatku złota inwes... - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Orzeczenia: 7 Porównania: 1
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Radca prawny
Poznań (woj. wielkopolskie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Prawnik
Warszawa (woj. mazowieckie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...