• Art. 149. pod. tow. i usł...
  19.04.2024

Art. 149. pod. tow. i usł.


Przepisy przejściowe w zakresie wywozu towarów

1.
Warunek wywozu towarów, o którym mowa w art. 6 ust. 8a pkt 1 ustawy wymienionej w art. 175 utrata mocy ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym, po dniu 30 kwietnia 2004 r. uznaje się za spełniony, jeżeli nie później niż z upływem 6 miesięcy od dnia otrzymania zaliczki nastąpił:
1)
wywóz towaru w wykonaniu czynności określonych w art. 2 ust. 1 i 3 ustawy wymienionej w art. 175 utrata mocy ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym na terytorium państwa członkowskiego inne niż terytorium kraju, a podatnik posiada dokument potwierdzający przyjęcie przez nabywcę towaru na terytorium państwa członkowskiego innym niż terytorium kraju;
2)
eksport towarów, o którym mowa w art. 2 objaśnienie pojęć pkt 8.
2.
W przypadku, o którym mowa w art. 18 ust. 4-7 ustawy wymienionej w art. 175 utrata mocy ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym, otrzymanie dokumentu potwierdzającego wywóz towaru poza terytorium kraju po dniu 30 kwietnia 2004 r. upoważnia podatnika do dokonania korekty podatku należnego od dokonanej sprzedaży, w rozliczeniu za miesiąc, w którym podatnik dokument ten otrzymał.
Art. 149. Przepisy przejściowe w zakresie wywozu towarów - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Porównania: 1
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Adwokat
Gdańsk (woj. pomorskie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Prawnik
Warszawa (woj. mazowieckie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...