• Art. 34g. - Dokończenie ...
  23.05.2024

Ustawa o Policji

Stan prawny aktualny na dzień: 23.05.2024

Dz.U.2024.0.145 t.j. - Ustawa z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji

Art. 34g. policja


Dokończenie przez policjanta przerwanego szkolenia zawodowego lub ponowne skierowanie na szkolenie

1.
Policjant usunięty ze szkolenia, o którym mowa w art. 34 warunki mianowania lub powołania policjanta na stanowisko służbowe ust. 8 pkt 1, w przypadkach wskazanych w art. 34f usunięcie policjanta ze szkolenia zawodowego ust. 1 pkt 1–5 i 11 może dokończyć przerwane szkolenie, jeżeli przed upływem 12 miesięcy od dnia usunięcia ze szkolenia ustanie przyczyna, z powodu której został usunięty, oraz zgłosi przełożonemu właściwemu do spraw osobowych gotowość do dokończenia szkolenia.
2.
Policjanta, o którym mowa w ust. 1, można ponownie skierować na szkolenie, jeżeli po upływie 12 miesięcy od dnia usunięcia ze szkolenia ustanie przyczyna, z powodu której został usunięty.
3.
Policjanta, który został usunięty ze szkolenia, o którym mowa w art. 34 warunki mianowania lub powołania policjanta na stanowisko służbowe ust. 8 pkt 1 lit. b–d, w przypadkach wskazanych w art. 34f usunięcie policjanta ze szkolenia zawodowego ust. 1 pkt 6–8 można ponownie skierować na szkolenie nie wcześniej niż po upływie 12 miesięcy od dnia jego usunięcia.
4.
Policjanta, który został usunięty ze szkolenia, o którym mowa w art. 34 warunki mianowania lub powołania policjanta na stanowisko służbowe ust. 8 pkt 1 lit. a, w przypadkach wskazanych w art. 34f usunięcie policjanta ze szkolenia zawodowego ust. 1 pkt 6–8 można ponownie skierować na szkolenie bez zachowania terminu wskazanego w ust. 3.
5.
Policjanta, który został usunięty ze szkolenia, o którym mowa w art. 34 warunki mianowania lub powołania policjanta na stanowisko służbowe ust. 8 pkt 1, w przypadkach wskazanych w art. 34f usunięcie policjanta ze szkolenia zawodowego ust. 1 pkt 9 i 10 można ponownie skierować na szkolenie nie wcześniej niż po upływie 12 miesięcy od dnia jego usunięcia.
6.
Przepisów ust. 3 i 5 nie stosuje się do policjanta przywróconego do służby w Policji.
Art. 34g. Dokończenie przez policjanta przerwanego szkole... - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Adwokat
Gdańsk (woj. pomorskie)
Prawnik
Zawiercie (woj. śląskie)
Prawnik
Warszawa (woj. mazowieckie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...