• Art. 18. - Forma zgody n...
  20.05.2024

Art. 18. prawa pacjenta


Forma zgody na zabiegi stwarzające podwyższone ryzyko dla pacjenta

1.
W przypadku zabiegu operacyjnego albo zastosowania metody leczenia lub diagnostyki stwarzających podwyższone ryzyko dla pacjenta, zgodę, o której mowa w art. 17 zgoda pacjenta na przeprowadzenie badania lub udzielenie świadczeń zdrowotnych ust. 1, wyraża się w formie pisemnej. Do wyrażania zgody oraz sprzeciwu stosuje się art. 17 zgoda pacjenta na przeprowadzenie badania lub udzielenie świadczeń zdrowotnych ust. 2 i 3.
1a.
W przypadku wyrażenia zgody na zabieg operacyjny albo zastosowanie metody leczenia lub diagnostyki stwarzających podwyższone ryzyko dla pacjenta za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta, o którym mowa w art. 7a Internetowe Konto Pacjenta (IKP) ust. 1 ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia (Dz. U. z 2023 r. poz. 2465), lub przy użyciu podpisu osobistego, wymagana jest forma dokumentowa.
2.
Przed wyrażeniem zgody w sposób określony w ust. 1 i 1a pacjent ma prawo do uzyskania informacji, o której mowa w art. 9 prawo do informacji o swoim stanie zdrowia ust. 2.
3.
Przepisy art. 17 zgoda pacjenta na przeprowadzenie badania lub udzielenie świadczeń zdrowotnych ust. 2-4 stosuje się odpowiednio.
Art. 18. Forma zgody na zabiegi stwarzające podwyższone r... - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Adwokat
Gdańsk (woj. pomorskie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Prawnik
Zawiercie (woj. śląskie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...