• Art. 57. - Odpowiedzialn...
  26.02.2024
Obserwuj akt

Art. 57. subst. chem.


Odpowiedzialność karna za naruszenie przepisów w zakresie raportu bezpieczeństwa chemicznego

1.
Dalszy użytkownik, który wbrew przepisom art. 37 oceny bezpieczeństwa chemicznego dalszych użytkowników i obowiązek ustalania, stosowania i zalecania środków zmniejszających ryzyko ust. 4 i 7 rozporządzenia nr 1907/2006, w terminach określonych w art. 39 wypełnianie obowiązków przez dalszego użytkownika ust. 1 tego rozporządzenia, nie sporządza lub nie aktualizuje wymaganego raportu bezpieczeństwa chemicznego,
podlega karze grzywny nie niższej niż 2.000 zł.
2.
Tej samej karze podlega dalszy użytkownik, który wbrew przepisowi art. 38 obowiązek przekazywania informacji przez dalszych użytkowników rozporządzenia nr 1907/2006, w terminach określonych w art. 39 wypełnianie obowiązków przez dalszego użytkownika ust. 2 tego rozporządzenia, nie przekazuje do Agencji lub nie aktualizuje wymaganych informacji.
3.
Karze określonej w ust. 1 podlega dystrybutor, który wbrew przepisowi art. 37 oceny bezpieczeństwa chemicznego dalszych użytkowników i obowiązek ustalania, stosowania i zalecania środków zmniejszających ryzyko ust. 2 rozporządzenia nr 1907/2006 nie przekazuje wymaganych informacji uczestnikowi lub dystrybutorowi stanowiącemu poprzednie ogniwo łańcucha dostaw.
Art. 57. Odpowiedzialność karna za naruszenie przepisów w... - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Radca prawny
Warszawa (woj. mazowieckie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Prawnik
Zawiercie (woj. śląskie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...