• Art. 31b. - Właściwość o...
  24.02.2024

Art. 31b. świadcz. opieki zdr


Właściwość organu w sprawie kwalifikacji świadczenia jako gwarantowanego

1.
Kwalifikacji świadczenia opieki zdrowotnej jako świadczenia gwarantowanego w zakresie, o którym mowa w art. 15 zakres świadczeń opieki zdrowotnej, ust. 2 pkt 1-8 i 10-13, dokonuje minister właściwy do spraw zdrowia po uzyskaniu rekomendacji Prezesa Agencji, biorąc pod uwagę kryteria określone w art. 31a kwalifikowanie świadczeń opieki zdrowotnej jako gwarantowanych, ust. 1.
2.
Kwalifikacji świadczenia opieki zdrowotnej jako świadczenia gwarantowanego dokonuje minister właściwy do spraw zdrowia, biorąc pod uwagę, w zakresie, o którym mowa w art. 15 zakres świadczeń opieki zdrowotnej, ust. 2:
1)
pkt 9 kryteria określone w art. 12 kryteria objęcia refundacją leków, środków spożywczych i wyrobów medycznych, pkt 4-6 i 9 ustawy o refundacji;
2)
pkt 14-16 kryteria określone w art. 12 kryteria objęcia refundacją leków, środków spożywczych i wyrobów medycznych, ustawy o refundacji;
3)
pkt 17-18 kryteria określone w art. 12 kryteria objęcia refundacją leków, środków spożywczych i wyrobów medycznych, pkt 3-6, 8-11 ustawy o refundacji.
Art. 31b. Właściwość organu w sprawie kwalifikacji świadc... - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Radca prawny
Warszawa (woj. mazowieckie)
Prawnik
Zawiercie (woj. śląskie)
Prawnik
Warszawa (woj. mazowieckie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...