1.
Marszałek województwa w przypadku stwierdzenia, że przedsiębiorca spełnia warunki, o których mowa w art. 3 zakres stosowania ustawy ust. 1 albo 1a, w terminie 7 dni roboczych od dnia wpływu kompletnego wniosku o przyznanie świadczeń występuje do dysponenta Funduszu o przyznanie limitu wydatków na wypłatę świadczeń finansowanych na podstawie ustawy oraz w terminie 7 dni roboczych od dnia uzyskania limitu zawiera z przedsiębiorcą umowę o wypłatę świadczeń. W przypadku nieuzyskania limitu marszałek województwa w formie pisemnej odmawia przyznania świadczeń, o których mowa w art. 5 uprawnienia pracownika objętego przestojem ekonomicznym lub obniżonym wymiarem czasu pracy ust. 1 pkt 1 i ust. 2 pkt 1 oraz środków, o których mowa w art. 5 uprawnienia pracownika objętego przestojem ekonomicznym lub obniżonym wymiarem czasu pracy ust. 3.
2.
W przypadku stwierdzenia, że przedsiębiorca nie spełnia warunków, o których mowa w art. 3 zakres stosowania ustawy ust. 1 albo 1a, marszałek województwa w terminie 7 dni roboczych od dnia wpływu kompletnego wniosku o przyznanie świadczeń odmawia w formie pisemnej zawarcia z przedsiębiorcą umowy o wypłatę świadczeń.
3.
Przedsiębiorca składa marszałkowi województwa harmonogram miesięcznych wypłat świadczeń, o których mowa w art. 5 uprawnienia pracownika objętego przestojem ekonomicznym lub obniżonym wymiarem czasu pracy ust. 1 pkt 1 i ust. 2 pkt 1 oraz środków, o których mowa w art. 5 uprawnienia pracownika objętego przestojem ekonomicznym lub obniżonym wymiarem czasu pracy ust. 3, i ich wysokości, niezwłocznie po zawarciu umowy o wypłatę świadczeń.
4.
Marszałek województwa składa dysponentowi Funduszu zapotrzebowanie na środki, o których mowa w art. 5 uprawnienia pracownika objętego przestojem ekonomicznym lub obniżonym wymiarem czasu pracy ust. 1 pkt 1 i ust. 2 pkt 1 oraz środki, o których mowa w art. 5 uprawnienia pracownika objętego przestojem ekonomicznym lub obniżonym wymiarem czasu pracy ust. 3.