1.
Warunki koordynacji robót budowlanych strony ustalają w umowie o koordynacji robót budowlanych, zawartej na piśmie pod rygorem nieważności.Przepis art. 19 negocjacje w sprawie zawarcia umowy o dostęp do infrastruktury technicznej ust. 1 stosuje się odpowiednio.
2.
W umowie o koordynacji robót budowlanych ustala się w szczególności kwestie dotyczące:
1)
udostępniania posiadanych informacji niezbędnych do przygotowania dokumentacji projektowej;
2)
dostępu do nieruchomości w celu umieszczenia i eksploatacji infrastruktury telekomunikacyjnej, z wyłączeniem jej umieszczania w pasie drogowym dróg publicznych;
3)
warunków technicznych i eksploatacyjnych w zakresie realizowania na tym samym terenie budowy robót budowlanych dotyczących infrastruktury technicznej i infrastruktury telekomunikacyjnej;
4)
harmonogramu prac każdej ze stron oraz zasad zapewnienia dostępu do budowy;
5)
wyznaczenia koordynatora inspektorów nadzoru inwestorskiego, jeżeli jest wymagany;
6)
zabezpieczenia terenu budowy;
7)
pokrycia i zabezpieczenia dodatkowych kosztów ponoszonych przez operatora sieci.
3.
Do umowy o koordynacji robót budowlanych przepisy art. 182 rozstrzyganie wniosku w sprawie rozstrzygnięcia sporu dotyczącego dostępu telekomunikacyjnego ust. 1, 2, 4 i 5 ustawy z dnia 12 lipca 2024 r. – Prawo komunikacji elektronicznej oraz art. 19 negocjacje w sprawie zawarcia umowy o dostęp do infrastruktury technicznej ust. 1 i 2a oraz art. 24 umowy o dostępie do infrastruktury technicznej ust. 1 niniejszej ustawy stosuje się odpowiednio, z tym że decyzje wydaje starosta albo wojewoda.
3a.
Do umowy o koordynacji robót budowlanych stosuje się przepis art. 175 przekazanie umowy o dostępie Prezesowi UKE ustawy z dnia 12 lipca 2024 r. – Prawo komunikacji elektronicznej, z tym zastrzeżeniem, że umowa jest przekazywana przez strony tej umowy.
4.
Warunek, o którym mowa w art. 36a koordynacja robót budowlanych ust. 3 pkt 2, uważa się za spełniony również wówczas, gdy w umowie o koordynacji robót budowlanych wnioskodawca zobowiązał się pokryć dodatkowe koszty ponoszone przez operatora sieci, oferując zabezpieczenie wykonania tego zobowiązania, o którym mowa w art. 450 formy wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320).