• Art. 19. - Zasady wymian...
  23.04.2024
Obserwuj akt

Art. 19. wym. inf. z org.ścig


Zasady wymiany danych osobowych

1.
Podmioty uprawnione mogą wymieniać dane osobowe z podmiotami, o których mowa w art. 1 zakres regulacji ustawy ust. 1 pkt 1, po uprzednim zweryfikowaniu ich prawidłowości, aktualności i kompletności oraz w sposób umożliwiający podmiotom, o których mowa w art. 1 zakres regulacji ustawy ust. 1 pkt 1, dokonanie oceny tych danych w tym zakresie.
2.
Podmiot uprawniony, który otrzymał dane osobowe od podmiotów, o których mowa w art. 1 zakres regulacji ustawy ust. 1 pkt 1, bez wniosku, dokonuje niezwłocznie weryfikacji tych danych w zakresie ich przydatności do realizacji celu, w którym dane zostały przekazane.
3.
Podmiot uprawniony lub punkt kontaktowy, który przekazał nieprawdziwe, niekompletne, nieaktualne lub niezupełne dane osobowe albo przekazał te dane z naruszeniem przepisów ustawy, jest obowiązany, bez zbędnej zwłoki, poinformować o tym podmioty, o których mowa w art. 1 zakres regulacji ustawy ust. 1 pkt 1, oraz sprostować, uzupełnić lub uaktualnić te dane, przekazując dane właściwe, albo, w zależności od okoliczności, o których mowa w art. 21 obowiązek zachowania terminów przechowywania danych osobowych ust. 1, dane te usunąć.
Art. 19. Zasady wymiany danych osobowych - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Adwokat
Gdańsk (woj. pomorskie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Prawnik
Zawiercie (woj. śląskie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...