• Art. 29. - Odpowiedzialn...
  22.04.2024
Obserwuj akt

Art. 29. zapob. szkod.


Odpowiedzialność karna za naruszenie przepisów ustawy w zakresie działań naprawczych

1.
Kto, będąc obowiązany do uzgodnienia z organem ochrony środowiska warunków przeprowadzenia działań naprawczych na podstawie art. 13 uzgodnienie warunków przeprowadzenia działań naprawczych ust. 1, nie spełnia tego obowiązku albo prowadzi te działania wbrew uzgodnionym warunkom,
podlega karze grzywny.
2.
Tej samej karze podlega, kto uniemożliwia prowadzenie działań zapobiegawczych lub naprawczych zgodnie z obowiązkami określonymi w art. 17 obowiązek umożliwienia prowadzenia działań zapobiegawczych i naprawczych ust. 1 i 4.
3.
Karze, o której mowa w ust. 1, podlega, kto będąc obowiązany na podstawie art. 19 informacja o zakończeniu działań zapobiegawczych lub naprawczych, nie informuje o zakończeniu działań zapobiegawczych lub naprawczych.
4.
Karze, o której mowa w ust. 1, podlega, kto nie prowadzi badań, pomiarów lub monitoringu, będąc do tego obowiązany decyzją wydaną na podstawie art. 20 obowiązek badań zanieczyszczeń lub prowadzenia monitoringu przyrodniczego ust. 1 lub nie zapewnia wykonania badań i pomiarów zgodnie z art. 20 obowiązek badań zanieczyszczeń lub prowadzenia monitoringu przyrodniczego ust. 4, lub nie przechowuje wyników badań w wymaganym okresie wbrew art. 20 obowiązek badań zanieczyszczeń lub prowadzenia monitoringu przyrodniczego ust. 2.
Art. 29. Odpowiedzialność karna za naruszenie przepisów u... - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Adwokat
Gdańsk (woj. pomorskie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Prawnik
Zawiercie (woj. śląskie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...