• Art. 225. - Przepisy prz...
  22.02.2024
Obserwuj akt

Art. 225. wprow. ustawę o KAS


Przepisy przejściowe i dostosowujące

1.
Postępowania w sprawach opłaty paliwowej w przypadkach, o których mowa w art. 37j obowiązek zapłaty opłaty paliwowej ust. 1 pkt 1, 3 i 4 ustawy zmienianej w art. 24 zmiana ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym, wszczęte i niezakończone przez naczelnika urzędu celnego właściwego miejscowo w sprawach podatku akcyzowego przed dniem wejścia w życie ustawy, o której mowa w art. 1 wejście w życie ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, przejmuje naczelnik urzędu skarbowego właściwy w sprawach podatku akcyzowego.
2.
Postępowania w sprawach opłaty paliwowej w przypadkach, o których mowa w art. 37j obowiązek zapłaty opłaty paliwowej ust. 1 pkt 2 ustawy zmienianej w art. 24 zmiana ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym, wszczęte i niezakończone przez naczelnika urzędu celnego właściwego miejscowo w sprawach powstania długu celnego przed dniem wejścia w życie ustawy, o której mowa w art. 1 wejście w życie ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, przejmuje naczelnik urzędu celno-skarbowego właściwy w sprawach powstania długu celnego.
3.
Postępowania w sprawach opłaty paliwowej w przypadkach, o których mowa w art. 37j obowiązek zapłaty opłaty paliwowej ust. 1 pkt 1, 3 i 4 ustawy zmienianej w art. 24 zmiana ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym, wszczęte i niezakończone przez dyrektora izby celnej przed dniem wejścia w życie ustawy, o której mowa w art. 1 wejście w życie ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, przejmuje dyrektor izby administracji skarbowej właściwy dla naczelnika urzędu skarbowego właściwego w sprawach podatku akcyzowego.
4.
Postępowania w sprawach opłaty paliwowej w przypadkach, o których mowa w art. 37j obowiązek zapłaty opłaty paliwowej ust. 1 pkt 2 ustawy zmienianej w art. 24 zmiana ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym, wszczęte i niezakończone przez dyrektora izby celnej przed dniem wejścia w życie ustawy, o której mowa w art. 1 wejście w życie ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, przejmuje dyrektor izby administracji skarbowej właściwy dla naczelnika urzędu celno-skarbowego właściwego w sprawach powstania długu celnego.
Art. 225. Przepisy przejściowe i dostosowujące - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Radca prawny
Warszawa (woj. mazowieckie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Prawnik
Zawiercie (woj. śląskie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...