• Art. 41. - Przepisy prze...
  17.04.2024

Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji

Stan prawny aktualny na dzień: 17.04.2024

Dz.U.2024.0.459 t.j. - Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji

Obserwuj akt

Art. 41. wspier.nowych inwest


Przepisy przejściowe

1.
Zarządzający specjalną strefą ekonomiczną, uprawnieni do korzystania ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 25 przepis przejściowy ust. 2 ustawy zmienianej w art. 38 zmiana ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych w brzmieniu dotychczasowym zachowują to uprawnienie na zasadach dotychczasowych.
2.
Przepis art. 1a podatkowa grupa kapitałowa ust. 2 pkt 3 lit. a ustawy zmienianej w art. 37 zmiana ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, stosuje się do podatkowych grup kapitałowych utworzonych od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.
3.
Jeżeli okres funkcjonowania podatkowej grupy kapitałowej utworzonej przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy został przedłużony w okresie od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, art. 1a podatkowa grupa kapitałowa ust. 2 pkt 3 lit. a ustawy zmienianej w art. 37 zmiana ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą stosuje się od dnia przedłużenia funkcjonowania tej podatkowej grupy kapitałowej.
Art. 41. Przepisy przejściowe - budzi Twoje wątpliwości?
Potrzebujesz informacji prawnej?
Zadaj bezpłatne pytanie
Zobacz cały akt prawny
Logo casum.pl

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z usług doświadczonych prawników.

Adwokat
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Adwokat
Gdańsk (woj. pomorskie)
Adwokat
Łódź (woj. łódzkie)
Prawnik
Zawiercie (woj. śląskie)
Szukaj: Filtry
Ładowanie ...